Керівник гуртка іноземної мови

Вас вітає керівник гуртка з англійської мови

Шкода Ганна Олександрівна

Іноземна мова, а особливо англійська, стала невід’ємною частиною сучасного  суспільства. Нам також відома необхідність її вивчення та вміння застосовувати іноземну мову на практиці. Тому   опановувати іноземну мову варто починати з дошкільного віку. По-перше, у цьому віці дитина швидше і якісніше запам’ятовує нові слова, адже за кожним словом закріплюється певний образ. По - друге, дитина саме в цей час оволодіває рідною мовою, тож іноземна даватиметься легше.

На сучасному етапі навчання дітей іноземної мови в дошкільних навчальних закладах досить актуальним є питання збагачення, розширення словникового запасу дітей за допомогою різних засобів, методів та прийомів навчання. У нашому дошкільному закладі функціонує гурток з навчання англійської мови дітей. Навчання англійської мови в нашому дитячому садочку розпочинається з середньої групи, адже розвиток фізіологічних та психічних процесів досягає того рівня, який забезпечує передумови для системного іншомовного навчання. П’яти - шестирічній дитині вже під силу успішно й зацікавлено оволодівати іноземною мовою завдяки свідомому й мотивованому навчанню.

Протягом року, згідно програми Гунько С., Гусак Л., Лещенко З. «Граючись вчимося. Англійська мова», діти опановують такі теми: «Знайомство», «Моя сім'я», «Тварини», «Пори року», «Овочі і фрукти», «Меблі», «Ігри», «Тіло людини», «Робочий день».

В умовах дошкільного навчального закладу застосовуємо вивчений матеріал не лише на спеціальних заняттях, а й в інших видах життєдіяльності дітей: проводимо іноземною мовою фізкультхвилинки, в іграх використовуємо іншомовні лічилки, на музичних заняттях діти співають іншомовні пісні тощо. Вже традиційним стало проведення свят і розваг з використанням інсценівок англійською мовою.

Шановні батьки,  підтримуйте своїх дітей у вивченні англійської мови, адже саме ваше заохочення є найбільшим стимулом для успішного оволодіння та подальшого її вивчення  вже в шкільному віці.

Вивчення англійської мови в нашому садочку.

В дитсадочку заняття з англійської мови проводяться 2 рази на тиждень.

Навчання дошкiльнят англiйської мови - це особливий вид освiтної дiяльностi. У процесi навчання дiти не вивчають складових частин незнайомої мови, а одразу опановують її як засiб спiлкування.

Метою навчання англiйської мови є сприяння повноцiнному, своєчасному розвитковi дитини, збагаченню її iнтелектуальної, вольової, емоцiйної, моральної та соцiальної сфер у процесi оволодiння основами iншомовного спiлкування.

Процес навчання англiйської мови має бути засобом соцiалiзацiї дитини, допомагати розкрити її особистий потенцiал із урахуванням iндивiдуальних особливостей.

Мова вивчається через особисту дiяльнiсть дiтей на заняттях. Кожне заняття будується як iгрове спiлкування педагога i дiтей.

Заннятя з англiйськой мови – це система органiзованої iгрової дiяльностi, що сприяє розвитковi i вихованню дитини, реалiзацiї набутого досвiду, формуванню нового досвiду та психiчних якостей у процесi засвоєння мінімального обсягу англомовних знань та вмiнь.

Важливо пам’ятати, що головне у навчаннi дошкiльникiв – це розвиток дитини, збереження її психiчного та фiзичного здоров’я, зацiкавленiсть дітей, їхнє бажання вiдвiдувати заняття.

Специфіка використання гри у

дошкільному навчанні іноземної мови

Навчання дошкільників іноземної мови – специфічний вид діяльності. Поняття «навчання» у цьому контексті вживається досить умовно. На відміну від школярів – у дошкільників відсутня мотивація «вчитися». Вони не розуміють, навіщо їм вчити іноземну мову, якщо вони зможуть користуватися нею тільки колись, у майбутньому. Діти живуть у «даний момент мовлення».

Лише гра – провідна форма діяльності дошкільників допоможе навчати дітей іноземної мови.

Гра на заняттях з іноземної мови виступає як метод і форма навчання.

Гра: ) як метод діяльності вихователя передбачає:

Провідною формою навчання дошкільників іноземної мови є заняття, яке проводиться у вигляді дидактичної гри.

Відмінність дидактичної (навчальної) гри від звичайної:

1. Наявність уявної ситуації і пов'язаних з нею таких компонентів, як ролі, ігрові предмети тощо. Наприклад, діти-звірята заблукали у казковому лісі.

2. Усвідомлення дітьми ігрового результату. Наприклад, у результаті гри казкових звірят, ролі яких виконують діти, пустять погрітися до казкової хатинки.

3. Усвідомлення дітьми правила гри. Наприклад, якщо звірята правильно дадуть відповідь на питання – їх пустять до хатинки.

4. Можливість вибору конкретної дії у грі для кожної дитини, що забезпечить індивідуальну активність у колективній формі гри.

Наприклад, одні діти-звірята виконують роль господарів лісової хатинки, інші – ролі домашніх та хижих тварин.

Дидактична гра – це не колективна розвага, вона має мету, правила, зміст, сюжет, ролі, засоби. Така гра покликана здійснювати навчання дітей іноземної мови.

Класифікація ігор

У методиці дошкільної освіти мають місце різні підходи щодо класифікації ігор.Пропонується така класифікація ігор стосовно навчання дошкільників іноземної мови:

- за кількісним складом учасників;

- за характером та формою поведінки учасників;

- за метою та завданнями навчання.

За кількісним складом учасників ігри можуть виконуватися:

в) колективом групи дітей;

г) підгрупи.

За характером та формою поведінки учасників ігри та вправи класифікуються:

а) ігри-маніпуляції з предметами (з натуральними предметами, іграшками тощо);

б) ігри, пов'язані з рухами, фізичними діями («Хоровод», «Потяг», стрибки, ходьба, біг та ін.);

в) ігри-змагання (у парах, групах, командах);

г) рольові ігри на основі реальних та уявних ситуаціях («У лікаря», «У магазині» тощо».

Така класифікація ігор зручна для конструювання заняття та його аналізу.