Про себе

Жернова Наталія Олександрівна

Вчитель-логопед

Освіта: Слов'янський державний педагогічний інститут,

1984 рік за спеціальністю “олігофренопедагогіка та логопедія”

Стаж роботи за спеціальністю : 31 рік (з 1984 року)

Стаж роботи в ІДНЗ №4 : 16 років (з 1999р.)

Кваліфікація: вища кваліфікаційна категорія

Педагогічне кредо:

У кожній дитині сонце, тільки

треба змусити його світити!

Почувши слово  «логопед» люди, далекі від цієї професії, зазвичай, уявляють собі Ролана Бикова в ролі дивака, що виправляє «фіфекти єчі» і «фікції». На щастя, справжні логопеди не схожі на цього кіногероя, а постановка звуків - усього лише мала частина того, чим вони займаються.

Так хто ж він - логопед?

Логопед має справу з найціннішим даром людини - даром мовлення.  Слово має величезну силу. Словом ми здатні впливати на інших, переконувати, сперечатися, справляти враження, досягати успіху, керувати, розуміти гумор і жартувати, створювати вірші, поеми, пісні і навіть врятувати життя (проте, як і вбити). Чи це не диво!

Логопед - це лікар і педагог одночасно. Як і лікарем, так і педагогом треба народитися. Без терпіння, творчих задатків, любові до дітей нічого не вийде.

Робота вчителя-логопеда - це складна, значима і творча професія. Перш за все, потрібно бути професіоналом.

Професіонал повинен дати шанс розкритися кожній дитині; не тиснути, не ділити на слабких і сильних, а допомогти. Справжній професіонал з увагою і повагою ставиться до кожної дитини.

Професіонал не має однозначних відповідей - «правильно» або «неправильно». У кожному разі він використовує свій досвід, інтуїцію, знання, здоровий глузд щоб оцінити стан кожної дитини і визначити найбільш ефективні шляхи корекції.

Професіонал ніколи не стоїть на місці. Він завжди в пошуку і відкритий для всього нового, прогресивного. Яка ще професія має стільки різноманітних можливостей для саморозвитку!

Учитель-логопед це артист. Його роль триває не годину і не дві, а довгі роки. Ким тільки не доводиться бути - і мамою, і другом, а можемо і жабкою чи зайчиком - разом граємо, разом співаємо, разом вчимося.

Учитель-логопед це лікар. Лікар, який лікує не тіло, а мовлення. Багатьох своїх "пацієнтів" він лікує роками, багато хто не хоче і не прагне лікуватися. Може пройти і десяток років, перш ніж твій колишній пацієнт усвідомлює те, що дав йому вчитель і подякує.

Учитель-логопед це будівельник. Він будує правильну і красиву мову дітей. Але при будівництві треба не забувати, що вона не з бетону, а з кришталю. Одне невірне слово, неакуратний рух і можна зламати всю споруду, все те, що будувалось так довго.

У той же час учитель-логопед проста людина, зі своїми радощами і печалями, проблемами і захопленнями.

Місія вчителя-логопеда, на мій погляд, полягає в тому, щоб з невпевненого, «шепелявого» чи «гаркавого» «гидкого каченяти» зробити прекрасного статного «білого лебедя», надати впевненості в собі, дати шанс успішно навчатися і в майбутньому придбати професію, для якої хороша дикція, вміння вести діалог, красномовно переконувати співрозмовника є умовою професійного успіху (актор, співак, диктор, керівник, менеджер, адвокат і т.д.), або просто стати щасливою, впевненою в собі людиною

Від праці вчителя-логопеда залежить те, яким буде наше майбутнє і майбутнє наших дітей, і хотілося б, щоб і ставлення до неї було відповідним.

Я люблю свою професію. Вона дає мені можливість щодня поринути  у світ дитинства! Кожен день, віддаючи дітям частинку свого серця, я намагаюся змусити сонце, яке є в кожній дитині, світити! Це і є девіз моєї педагогічної роботи.

Мої вихованці: