Цікаво про різне

Філіппінський тест,

або чи готова дитина до школи?

Відповідь на це питання знали ще на початку минулого століття філіппінці.

Тоді на Філіппінах не видавали свідоцтв про народження, і для зарахування в школу вчителі використовували такий тест: вони просили дитину встати і, тримаючи голову прямо, покласти праву руку на середину тім'я, намагаючись пальцями дотягнутися до мочки лівого вуха.

При цьому рука і кисть повинні були щільно прилягати до голови (лівші, природно, все робили навпаки). Якщо кінчики пальців торкаються  хоча б верхнього краю вушної раковини, можна сміливо записувати «розумника» або «розумницю» в школу: організм дитини готовий до навчальних навантажень.

«І все?» - Можуть засумніватися батьки. Свого часу фінський антрополог Т.Брандер також був здивований простотою цього тесту, але результат експерименту перевершив всі очікування. Готовність дитини до школи припадає на вік 6,5-7 років. Саме у цьому віці, званому мовою науки «другим дитинством», настає дозрівання організму, яке дозволяє витримувати величезні, невідомі до цієї пори навантаження.

Нині батьки поспішають віддати чадо в школу з 6 років, мотивуючи це тим, що «просунута» в лічбі, читанні і навіть письмі дитина повинна не збавляти обертів. Однак незабаром з'ясовується, що від навантажень не за віком малюк швидко втомлюється, стаючи неуважним, нервовим. Досі міцний, він починає часто хворіти. Незадовільні оцінки та розчарування батьків підривають віру в свої здібності. Та  сценарію невдахи могло б і не бути, піди малюк до школи на рік пізніше!

Джерело: http://www.aif.ru/health/article/51276

Яка іграшка найкорисніша  для дитини?

Багато батьків ламають голову: які іграшки купувати дітям? У магазинах безліч «розумних» іграшок, які вміють говорити на різних мовах, всіляких розвиваючих ігор і так далі. Іграшки, в які грає малюк, можуть мати серйозний вплив на його майбутнє.

Однак на думку психологів, поки що для розвитку розумових здібностей дитини не придумано нічого кращого  аніж добрий старий  конструктор  і звичайний пластилін.  На думку американського психолога Роберти Голінкофф (Dr. Roberta Golinkoff), у грі ініціатива повинна на 90% належати дитині і лише на 10% визначатися  пристроєм іграшки. «Навчальні» ігри та іграшки, які вміють говорити, співати, танцювати й таке інше, вказують дитині, що йому робити і на які клавіші натискати. Якраз цього треба уникати - нехай сама дитина вирішує, як повинна «вести себе» іграшка.

Кращою розвиваючою іграшкою для дитини є конструктор.

Медики відзначають, що дитячі конструктори сприяють  розвитку дрібної моторики рук, творчого  та логічного  мислення. А  ігрові набори дозволяють зайняти дитину на довгі години, в результаті чого у малюка виробляються почуття часу,   завзятості.

Фахівці відзначають, що важливо знати, на який вік розрахований той чи інший набір і не радять купувати такі іграшки «на виріст».

Логопедам давно відомо, що дрібна моторика, яка задіяна у малюка при ліпленні, тісно пов'язана з розумовим розвитком.

Дитячий центр Філадельфії назвав ідеальну іграшку: це пластилін. За словами фахівців, діти у віці 3-5 років вчаться спілкуванню і пізнають навколишній світ.

В експерименті брали участь більше 200 дітей з відставанням у розвитку. Малюки, які щодня займалися ліпленням, навчилися розпізнавати букви і складати з них слова. У третини дітей покращилася мова, так що відпала потреба в заняттях з логопедом.

За матеріалами: hronika.info.